PDA

Pokaż pełną wersje : PK

michael12
24-01-2004, 15:37
Czy nie uważacie że to bezsenu, że początkujące postacie nie mogą wychylić nosa z depo\świątyni z obawy przed PK. Uważam że jest to trochę bezsensu i prawie całkowicie uniemożliwia grę X( . Autorzy powinni coś z tym zrobić.

Dejvo
24-01-2004, 15:50
Kiedy na TestServie zatakowałem bodajże 8lvblowca (zabiłem go of kors) to wyskoczył mi czerwony napis, nie pamiętam dokladnie jaki ale wiem, że było coś tam, ze jest to nielegalne... chyba można za to dostać BANA...

Fanfi
24-01-2004, 16:15
Zabicie postaci ponizej 10 lvl jest karalne banem.
Nacisnij ctrl + r i wpisz ze koles xxxx zabil Cie kiedy miales lvl yyy.

Polinik
24-01-2004, 16:47
Oryginalnie dodany przez Fanfi
Zabicie postaci ponizej 10 lvl jest karalne banem.
Nacisnij ctrl + r i wpisz ze koles xxxx zabil Cie kiedy miales lvl yyy.

Wraz z prowadzeniem systemu czaszek zmienily sie tez zasady dotyczace zabijania postaci innych graczy. Lvl 10 juz nie jest limitem. Za to zabijanie ludzi bez czaszki skutkuje czerwona czaszka, a jesli PKer bedzie dalej mordowal grubo poza wyznaczone limity moze dostac bana lub w skrajnych wypadkach usuniecie konta.

Zrodla:

http://tibia.4players.de/community/?subtopic=tibiarules
"5. Player Killing
a) Excessive killing of characters who are not marked with a "skull". Please note that killing marked characters is not a reason for a banishment." - nic tu nie ma o limicie poziomu ofiary. :)

http://tibia.4players.de/guide/?subtopic=manual-playerkilling
"If a character marked with a red skull kills much more unmarked players over one of the three limits mentioned above the player violates the Tibia Rules and may be banished accordingly." - A tu mamy o tych co przeginaja z mordowaniem.

-misiek-
26-01-2004, 21:35
PROPONUJE ZROBIC TUTAJ LISTE I WPISYWAC WSZYSTKICH PK-erów a puźiej wysłać do do Cipsoftu niech ich wszystkich banuja to jest moje zdanie :D

eerion
26-01-2004, 22:10
Jak bł dział taki (PK) to był temat- spis PK. Ale C.I.P.y nic nie zrobią bo ich to olewa i tylko siorbią kasę z PACCów czasami dając jakiś update....
Jest to opcja bezsensu...

Ice
26-01-2004, 22:53
Dajcie se jush spokuj z tymi PK kazdy wie jak jest i kazdy wybieral sobie swiat a jak jest jakis newbi to ma poprostu pecha za 3 czy 4 postacia bedzie wiedzial o co biega zreszta sa ludzie ktorzy pamietaja wojne na Danubi i przezyli te czase a teraz maja po 60+ lv i nie narzekaja a ze PACC-a omijają "tibia rullez" (takie mam zdanie bo to z ich kasy CIPy sie utrzymuja) to jush nie nasza wina poprostu trzeba walczyc i nie dac sie :))

Matheous
27-01-2004, 18:18
Kazdy mowi ze PK sta taaacy kijowi bla bla bla.Teraz postawcie sie w ich sytuacji.Np Dejvo powiedzial ze zabil 8lvlowca-to jakby teraz ten 8lvlowiec by powiedzial ze Dejvo jest PKowcem to co???Wg niego tak jest a wg nas to po prostu wybryk. A wogole to jakby CIPy cos z tym zrobily i by nie mozna bylo np zabijac innych graczy to by sie szerzylo zlodziejstwo itd itp. A poza tym PK nie sa az tacy grozni-aby zwiac przed kazdym wystarczy ich minimalny lag i odrobina sprytu.(i bliskosc PZ-w szczerym polu to jednak nie zwiejesz...)Np idziesz slalomem zeby gostek nie mogl runem trafic, wybierasz takie drogi ze AI faceta bedzie mu kazalo isc na skos-wtedy on przez sekunde stoi w miejscu i masz ta sekunde wytchnienia.Najtrudniej zwiac przed palkiem. ZAWSZE miejcie przy sobie 2-3 UHy i mane PRZYNAJMNIEJ na Exura gran(oczywiscie knighci to na zwykla exure...).A wogole to przeczytajcie w Tutorialu na tibia.pl "Nie daj sie PKowcom" co prawda rady tam zawarte sa oczywiste w wiekszosci ale i tak moga uratowac zycie!

Dark-devill
04-02-2004, 13:36
Nie za bardzo sie opyla muwic ze cie zabila na tym i na tym levelu bo to sie da sprawdzic ja zabilem 8 level poniewaz zabijal moje potwory z ktorymi trenowalem skille

Lord Tomekk
04-02-2004, 14:08
1.Mam teraz 9 level
Szłem sobie i chciałem tylko raz walnąć i zobaczyć czy to prawda że można atakować ;)
Ok. Zrobiłem tak a tu ta niby atakowana jak się określiła
powiedziała że jak jej nie zaatakuje to mnie zabije, jak jej w ciągu godziny nie zapłace 200 gp to mnie zabije itp. Mówiła również że chce sobie zrobić Hit test.
Ja się niezgodziłem a ona mnie zaatakowała i miałem 7 level X(

2. Raz jakaś Masterioz szła sobie i mnie przezywała (niewiem za co :() że jestem ,,le..." ge..." itp. Jednym słowem gadałe o mnie nieprawdziwe rzeczy.
Ja się wqrzyłem - jak ona może ściemniać to i ja moge,
więc powiedziełem Masterioz is PK! Wszyscy ją atakowali... :|. Potem ona się zezłosciła i się wylogowałą na inną postać. Kolejna osoba mi groziła :(
Lepiej żebym się skrył dobrze bo dead i że mam jej zapłacić 20 gp itp. itd.
Co mam zrobić

3. Poszłem kupić czar (warty 600 gp) i nagle jakiś kolo mnie zabił ?( - to był Frontkrook (szczęscie że kase zostawiłem w depo - zapomniałem jej wziąść)
Był on na 30 levelu. :( spadłem na 8 level

Morał tych 3 historii jest taki:
CIP Soft powinienen wprowadzić zakaz atakowania postaci do 15 levelu i na odwrót czyli osoby z mniej niż 15 levelem niemogą atakować osób na +15 levelu

eerion
04-02-2004, 14:09
Np idziesz slalomem zeby gostek nie mogl runem trafic
Bełtu Paladyna nie unikniesz, ucieczka przed knightem slalomem to będzie wyrok, a każdy mag PK i nie tylko PK trafi cie gdy będizesz szedł slalomem. Nauczyłem się tego tricku, gdy jeszcze miałem maga.
ZAWSZE miejcie przy sobie 2-3 UHy
To ci nic nie da bo facet będzie ci sypał gongi po 50 jak cie dorwie. Chyba że masz do czynienia z amatorszczyzną.
Lepiej mieć zawsze przy sobie bp UH.

kurz
04-02-2004, 14:39
a każdy mag PK i nie tylko PK trafi cie gdy będizesz szedł slalomem. Nauczyłem się tego tricku, gdy jeszcze miałem maga.

czyli walisz pod nogi kratke przed? czy jak?

Crimson
04-02-2004, 14:47
Ej no ludzi nie narzekajcie tak na PK. Przecież jak Wam to tak przeszkadza to grajcie na Securze ( mogę się mylić ale tam gracze nie mogą sie atakować). PK czerpią przyjemność z zabijania niewinnych ;) Po za tym rzadko się zdarza że rzeczywiscie ci niewinni są niewinni. Mojego kumpla PK zabił 2 razy ten sam za to ze moj kumpel zabrał mu krzesełka i koles nie mógł z dachu zejść czy jakoś tak. Przecież PK nie zabardzo opłaca się zabić takiego 8 lvlowgo herka bo nagroda jest dla niego niewielka ( np. jakby mnie zabił to by dostał 100 gp łopate line troche mięsa :P) a kłopot olbrzymi bo z taką czaszka stałby się łakomym celem innych (którzy nie odniosą kary za zabicie PK-a)
Tak więc tylko nie należy wchodzić w drogę silniejszym a powinno jakoś być (ja jeszcze ani razu nie zginąłem z rąk innego gracza a :] )

ponczus
04-02-2004, 14:48
Eshh czytam te wasze wypociny i śmiać mi się trochę chce. Ostatnio miałem sytuację następującą. Ustawiałem się z kolesiem na trening to poszedłem kupić hamy a on miał szczurki zlurować. Kupuje te hamy a że miejsce w bp mi się skończyło to zaczęły wypadać ze mnie :p No i podchodzi koleś na 8 lvl i zaczyna mi podkradać te hamy. Prosiłem go chyba z 10 minut żeby oddał. Dopiero w momencie kiedy go do deep red zjechałem oddał. W sumie to powinienem go zabić, może by się wtedy nauczył.

@Lord Tomekk - hmm powiem tak, szedłeś sobie i tak ni z tąd ni z owąd zaatakowałes kogoś?? Wiesz stary jakbyś mnie zaatakował to bardzo szybko byś w świątyni zlądował. Atakujesz naczy się jesteś pk.

Co do ograniczenia że przed lvl którymś tam nie wolno zabijać. Bullshit. Pomyślcie tak gracie na Antice i ktoś zhackował Bubble, macie nawet ten 40 lvl ile myślicie wytrzymacie z Bubble?? I teraz powiedzcie mi że to jest
sprawiedliwe.

@kurz jak chodzisz slalomem to łatwo się zorientować gdzie pójdziesz. Trzeba robić najdziwiniejsze uniki :p. Jak chcesz potrenować walenie runami to zrób sobie bp Lmmów i poproś kumpla żeby zwiewał przed tobą. Albo
jeszcze lepiej jemu też daj bp i nawalajcie się.

@Crimson Secura i Calmera są non - pvp ale to nie znaczy że nie mogą cię tam pknąć. Jest to utrudnione ale nie niemożliwe.

Tonick
06-02-2004, 22:50
dajcie se spokuj z tymi pk...olać ich :P ...
jak nie jestes doswiadczonym graczem to oczywiscie ze cie pk ubije... kiedys padałemofiara pkowcow ale teraz nawet na 8 lvl nie boje sie pk :) chyba dlatego ze I HAVE FRIENDS ^^ ;)

Browar
13-02-2004, 12:25
Pytanie: Czy jak sie zabije gracza to dostaje sie xp?? Nigdy nikogo nie zabilem ani nikt mnie wiec nie wiem!! Jesli sie dostaje to ile i od czego zależy ilość xp!!

Majen
13-02-2004, 12:45
Nie, gdyby tak było to grupka sordererów na 20 lv. i 40 mlv. poszła by se na jakiegoś gościa z wysokim lv. i walnela w niego z Sd, tak to gra była by nudna.

TheNatoorat
13-02-2004, 13:04
Oryginalnie dodany przez Browar
Pytanie: Czy jak sie zabije gracza to dostaje sie xp?? Nigdy nikogo nie zabilem ani nikt mnie wiec nie wiem!! Jesli sie dostaje to ile i od czego zależy ilość xp!!

Za zabijanie ludkoof nie dostaje się expa.

Monoron
13-02-2004, 22:12
ale za to niezly loot zostawiaja.
Jeszcze zalezy jaki lvl...

Majen
13-02-2004, 22:34
To też zależy czy gościu ma czache, jak ma to nawet broń mu moze wypaść (Dragon hammer, Fire Sword, itd), bez czachy to przeważnie bp wypada, zadko jakaś broń i ubranko.

Matheous
13-02-2004, 23:14
Zauwazylem ze b czesto wypadaja...SPODNIE!!! Serio ja wyszedlem z rooka-pkneli mnie stracilem spodnie budze sie w swiatyni kolega dal mi inne legsy zas jakis PK stracilem SPODNIE znowu swiatynia znajduje jakies gacie na ziemi wyskakuje pk i znowu spodnie leca...Ale to pewnie tylko fart wiadomo ze po prostu masz 10% szans na stracenie czegos z equipa...(pamietam jak raz chodzilem przez tydzien tylko z wooden shieldem i morning starem bo mnie pk ograbili:) ale to stara postacia)