PDA

Pokaż pełną wersje : Miasto - które i dlaczego

Mazi
12-02-2004, 23:21
Od dawna (2 tygodnie ^^ ) zastanawiam się nad pewną rzeczą... W którym mieście najbardziej opłaca się 'być' (chodzi o podanie miasta wyroczni). Niedługo opuszczę rookgard (moja 1rwsza postac) i zastanawiam się w którym mieście najlepiej być druidem... Gdzie jest najwięcej sklepów, koło którego miasta są 'najfajniejsze' potworki, gdzie chętnie ludzie kupują runy... Nie traktujcie tego tematu jako mojego pytania, pewnie inni tez się zastanawiają nad tym samym. A tobie które miasto najbardziej się podoba ?

PS. Mój świat - Hiberna

PS2. Do którego miasta trzeba miec PACC'a ?

marred
13-02-2004, 00:21
Oryginalnie dodany przez Mazi
gdzie chętnie ludzie kupują runy... ?

To pytanie mnie rozwalilo.

To tak, jakby sie spytac, w ktorym miescie w Polsce ludzie kupuja jedzenie.

Sklepow jest mniej wiecej po rowno (zwlaszcza tych najwazniejszych). Kolo Venore masz sporo slabych stworkow (jest tam tez malo pk, najmniej jest w Ab'Dendriel)

PS.2 Do Edron potrzeba Pacca, a takze aby z wyroczni bezposrednio dostac sie do ab tez potrzeba pacca

Zaglada
13-02-2004, 03:29
Miasta/wyspy dla pacc:

Edron, Darashia i Cormaya

Miasta dla facc:

Thais, Venore, Carlin, Kazordoon, Ab'Dendriel, Fibula, Senja, Folna.

Swoją drogą, osobiście lubię Thais i polecam je (chociaż ma opinie miasta pk), moża poznać wielu ciekawych ludzi (jak w sumie wszędzie) i naprawde poczuć klimat rpg (za czym bardzo tęsknie), ahhh, jak sobie pomyśle o tych balangach u Froda to aż mi się łza kręci w oku.

WiQ
13-02-2004, 07:27
no wiec z mojego punktu widzenia to jest tak
Thais - miasto szwedow nie zbyt tam bezpiecznie, najwiecej pk i trudno sie dogadac
Venore- nie pasuje mi to ze trzeba targac ze soba line maczete i lopate i w ogole te bagna jakies takie odrzucajace :)
Ab'Dendriel - miasto polaków tu jest mi najlepiej ze wszystkimi sie dogadasz , zawsze ci ktos pomoze
Carlin - ogolnie miasto sympatyczne nie mam zastrzezen ogolnie na plus
co do miast tylko dla PACC nie wypowiadam sie bo nigdy nie bylem

Majen
13-02-2004, 08:34
Moim zdaniem najlepsze miasto to AB, chociaż inne mają też swoje uroki. W Ab pierw chodzisz na trole potem na szkielety ewentualnie ghoule potem jak 'podrośniesz' chodzisz na slimy no i możesz wstąpić też na elfy a dużo puźniej na elf scout i arkanistery, ewentualnie mozes pujść do zamku gdzie znajdziesz przeróżne potwory zaczynając od Troll kończąc na Smoku.

eerion
13-02-2004, 09:58
Kazordoon - możesz się zgubić, ale możesz też łątwo PK zgubić, PK mało, ogólnie przyjemnie i jest wszędzie blisko (miasto w centrumświata)
carlin- jest tam dość dużo PK- raczej nie dla low-lvl
Thais- podobnie jak carlin (niestety :( )
AB'Dendriel- b. dobre miasto dla początkujacych graczy- słabe potwory i miasto ciekawe.
Venore- tam także można sie dość łątwo na PK natkn.ać i zab.lądzić na bagnach

Dabek
13-02-2004, 14:44
A gdzie w Kazoo jest portal ( ten do zostawania obywatelem)??

sesaj
13-02-2004, 15:18
Oryginalnie dodany przez Dabek
A gdzie w Kazoo jest portal ( ten do zostawania obywatelem)??

Popytaj sie ludzi bo troche trudno powiedziec. Ja osobiscie polecam kazo ale tylko dla knightow. Jest tam pelno dwarfow :D
Sam tam mieszkam, mam nawet domek :D

Keb
13-02-2004, 15:20
Radziłbym Ci ics do venore, bo tam możesz chodzić expować od początku na swarm trolle, potem na amazonki, potem na elfy i na bh.
Jeśli jakies pytania gdzie dojść np.swamp trolle to służe pomocą :D

Mazi
14-02-2004, 01:28
No to mam problem... nie lubie bagien a jak patrze na www.tibia.com to Carlin (miałem tam zamiar dołączyc) jest najbardziej zaludnione (moj serv Hiberna)... jest to mój pierwszy char i teraz nie wiem co zrobić... Ale chyba Carlin wybiorę... THX za rady...

Spiegol
14-02-2004, 10:05
Idź do Carlin, ja zawsze tam ide, a potem odrazu przeprowadzam się do AB i tobie też radze tak zrobić!

WYPIERDASEK -> Knight -> lvl 23 -> Lunara

-misiek-
14-02-2004, 17:08
Najlepsze miasto to AB' ponieważ jest tam mało PK (prawie wogule) w odrużnieniu od Thais.

Holbar
14-02-2004, 19:31
Ja wybrałem Carlin (Hiberna). Tak po prostu. Ale ponieważ jestem noobem, a tam chodniki są zawalone zwłokami to troche się teraz boje. :D
I mam prośbe mógłby ktoś napisać mi na pw albo tu jak przejść z Carlin do AB?

~~Nobit~~
15-02-2004, 00:57
eech to juz bylo poszukaj sobie pisalem o tym capitanowi orgazmo. no dobra w skrocie :
CALY CZAS DROZKA NAJPIERW NA WSCHOD . jezeli bedziesz sie trzymal drogi to dojdziesz do takiego domku. POTEM NA POLNOC PRZEZ BRAMY I JESTES W AB:D proste

Latka

Strzezonego PK nie dostrzeze

Asterix
15-02-2004, 02:57
Radze ci isc najpierw do Carlin a potem odrazu przeniesc sie do AB'dendriel-jest tam bardzo duzo polakow. AB czasem jest nazywane miastem polakow !!!!

Tibia_Maniac
15-02-2004, 04:03
Moim zdanie mnajlepszym miatem jest Venore. Jest tam dużo miejsc do expowania dla low lvl i nie tylko np. swampy, roty, bh. I co najważniejsze tych miejsc jest dużo :D

Hinol
15-02-2004, 10:25
Tam gdzie jest najwięcej PK to zależy na jakim się świecie gra (nawet się rymuje :p ), ale na Eterni najwięcej PK jest w Carlin. Boję się nawet tam chodzić ze swoim 20 lvl. Osobiście wybrałem Thais. Duże miasto, co prawda jest tam dużo Szwedów, ale mnie to nie przeszkadza :] . Venore nie jest zbyt fajne :/ bagna i tym podobne, mało swampów i jeszcze GS lurują :/ . Kazo jest nawet ok często tam chodzę, a w AB najwięcej Polaków.

PS. Tak jest na Eterni.

Holbar
15-02-2004, 18:34
eech to juz bylo poszukaj sobie pisalem o tym capitanowi orgazmo. no dobra w skrocie CALY CZAS DROZKA NAJPIERW NA WSCHOD . jezeli bedziesz sie trzymal drogi to dojdziesz do takiego domku. POTEM NA POLNOC PRZEZ BRAMY I JESTES W AB proste :

Okej tak zrobiłem zanim mi to napisałeś, ale co zrobić, żebym jeśli zgine odradzał się w świątyni (czy gdzieś tam) w AB, a nie w Carlin (które wybrałem)?

Palisanderos
15-02-2004, 18:45
jak dla mnie to najleprze jest Thais malo slabych potworow full pk i szwedow nikt ci nie pomoze w potrzebie ale ja lubie thais bo JA tam mieszkam

Berials
15-02-2004, 20:37
Oryginalnie dodany przez Holbar
Okej tak zrobiłem zanim mi to napisałeś, ale co zrobić, żebym jeśli zgine odradzał się w świątyni (czy gdzieś tam) w AB, a nie w Carlin (które wybrałem)?

Na zachodzie ab jest taki labirynt, trzeba miec machete i dotrzeć to środka tego labiryntu, i wejść w teleport(niebieski okrąg) i od tamtej pory jestes obywatelem Ab'dendriel.

------
Edit by Gremlin
Cytuj to na co odpowiadasz a nie caly post.

Fruity Juice
17-02-2004, 22:38
najlepsze miasto - Thais.
dlaczego - najwiecej ludzi :D

//Yours,

Fruity Juice
17-02-2004, 22:39
jesli ktos moglby mi wyjasnic, dlaczego moje posty pojawiaja sie 2x bylbym wdzieczny ;)

//Yours,

U$3r
17-02-2004, 22:49
Miasta...a raczej w ktorym z nich zamieszkac to raczej spor "akademicki":P kazde ma w sobie cos dobrego, jednak dla przecietnego polskiego gracza liczy sie znacznie spolecznosc polska...jesli chodzi o to Ab'Dendriel jest na przedzie mocno...Polecam tez Darame ale to jak ktos ma pacc...swoja droga erdon tez jest nice:)

@up

Twoje posty pojawiaja sie 2x poniewaz przy wysylaniu klikasz kilka razy...czasem dzieje sie ze po takim wielokrotnym klikaniu wyskoczy kilka postow, ale modkowie chyba bede w stanie ci to wybaczyc;) Tylko im ladnie powiedz plz bo ci dadza upomnienie:P

U$3r

Fruity Juice
17-02-2004, 22:52
@up.
kilkam raz, umiem obslugiwac forum ;)
zreszta jak zauwazylem, to nie za kazdym razem jest 2x.

edit: jak masz pacc, to Edron of course.

//Yours,

U$3r
17-02-2004, 22:55
No widzisz...jak u$3r cos napisze to od razu dziala:D
A tak serio to moze jakis blad wiec ise nie przejmuj, tylko napisz o tym modkom albo adminowi... i tyle...
Aha moj glos brzmi Edron:)

U$3r

Gewof
18-02-2004, 00:37
Mi sie wydaje ze najlepszym z miast dla facc jest Ab'Dendriel :)) Jest duzo polakow, malo pk a jak jakis sie pojawi to zazwyczaj zaraz go nie ma :)) i ogolnie przyjemnie jest tam mieszkac hehe :D

Owoc
21-02-2004, 09:05
Carlin!
W podziemiach dużo trolli, bugów, pająków i roty.
Potem można iść na ghostland (blisko).
Niby ma opinię miasta PK ale to nieprawda, jeśli nie będziesz robił tego co nie trzeba (thief, noob, summon killer itp.) to ani razu cie nie PKną.

krzysztof-236
22-02-2004, 19:27
Na początek najlepsze jest Thais.Dlaczego?
Dlatego:
Można tam sopkoje nabić seobie 10-12lvl.Wtedy radze przenieść się do Kazordoon.Jest blisko kopalni dwarfów i rotów. Tam można nabić sobie 20lvl i przenieść się do AB.I chodzić na ghoule.a Potem na 30 lvl znowu wrócić do Kazz i chodzić na Guardy. :D

P.S ja narazie mam 16lvl i mieszkam w Kazz ale jak zdobędę 20-21lvl to przenoesz się do Ab na ghoulei potem wróce do Kazz :D

karat
22-02-2004, 19:50
Ja wychdzisz z roka to najlepiej weź Carli bo z niego jest najblirzej do ab.Mieszkam w ab bo jest tam mało PK
ale trzeba pamiętać żeby mieć hp na zielonym a najlepiej na max ponieważ czerwony i żułty kolor zachęca peków do odebrania ci 10% doświatczenia i bagażu.

Kenixia
27-02-2004, 19:11
Ja mam pytanie wiem gdzie leży kazoo ale dojśćt o dla mnie sztuka gdy każdego się pytam nikt nie wie :( kto mógł by mi pomuc a przy okazji zaprowadzić do tego miejsca gdzie zostaje obywatelem KAZOO ?? :D a po za tym słyszałam że w Kazoo jest ciężko wyjść z Depo czy to prawda ??

Entar Srebrna Tarcza
27-02-2004, 19:58
ja bym polecał wybrać Carlin i zakupić paczke i wysłać rzeczy pocztą do Ab'dendriel dopiero jak "podrośniesz" w lvl to sie wybierz do carlin.
P.S.z magiem jest taki problem bo w ab nie ma sklepu z magią!:( jest tylko z 3 zaklkeciami dla palkow mianowicie przyzwanie strzałi,trującej i ognistej

Pieniopl
12-04-2004, 21:52
moje pierwsze miasto to Thais i praktycznie sie z niego nie ruszam...to przyzywczajenie.....inne miasta mi niezabardzo posują...a w Thais wiem gdzie co jest....może i tam jest sporo pk ale miasto ma swoje zalety.... blisko na cycki :D
...tu sie urodziłem i tu mnie pochowają!!!

Monoskar
12-04-2004, 22:56
Cze, też mam jak dotąd jedną jedyną postać (Knight'a z nickiem jak na forum, na Hiberni), po przejściu Rook'a wybrałem Carlin. W sumie jak narazie jest ok, mam 10 lvl więc póki co chodzę na trolle do krypty pod cmentarzem (respown jest niesamowity :P ). Sklepy sa łatwe do zlokalizowania, jest wielu Polaków, którzy mogą Ci pomóc jesli ich o to poprosisz (jeden pożyczył mi 300gp na sprzęt bo mi zbrakło kaski z Rook'a). Co do PK to są napewno - główna ulica przed świątynią jest zawsze umazana krwią i pokryta przynajmniej kilkoma ciałami (nie wiem kto, kogo i za co, ale cóż).

Do tych co wiedzą: mam zamiar przenieść się do AB około 13 lvl, jednak nie uniosę wszystkich swoich rzeczy (zresztą liczę się z możliwością przygód po drodze :P ) Może ktoś napisać jak wysłać swoje rzeczy do innego miasta ? Wiem, że po wykupieniu paczki podaje się miasto w którym ma być odebrana i adresata - ale póki co nie jestem mieszkańcem AB, więc nie wiem co mam tam wpisać ?( Dzięki

//Wasz newbie :D

Litawor
13-04-2004, 13:51
Ja wybrałem Venore, bo tam mieszkali moi koledzy, a teraz uważam, że to był dobry wybór. Na bagnach można szybko zdobyć kasę i exp (przynajmniej na początku).

Hrabia von Nox
15-04-2004, 22:09
Venore. Dobre miasto. Można nieźle poexpić na swampach, rotach i amazonkach, ale ci (te?) PK... :( :( Można zabłądzić na bagnach i trzeba mieć linę + łopatkę X( Jak nie lubisz dłuuugich wędrówek przez bagna to wybierz lepiej Ab'Dendriel lub Carlin. :D

P.S. Mój pierwszy post na tym forum! :D

Mimichal
16-04-2004, 23:40
Carlin - najlepiej zorganizowane miasto :) idzie sie szybko polapac, ludzie mili i wbrew pozorom nie ma tam duzo PK. Gdyz ich odrazu ktos rozwala :P Duzo stworkow dla kazdego poziomu

Ab - Najbezpieczniejsze miasto, duzo polakow, blisko roznych stworkow. Latwo rozpoczac gre.

Venore - ble :P. Moze miasto nie najgorsze a okolice dobre dla dobrych levelow (nie daleko do Giant spider itp.) ale glupio sie po nim porusza... bagna

Kazordoon - A mi sie podoba :P Zawsze tam chodze do sklepow. Blisko do wszytkich kopalni dwarfow.

Thais - PK. Dobre miejsce dla wyzszych levelow. Wole zaczynac z polnocy planszy niz z poludnia :) Miasto tez ladne ale jakos nie przyciagnelo mnie

Tomek89
17-04-2004, 00:25
ja gram na trimerze i lunarze i polecam ab, na lunarze carlin tez dobre ale na trimerze zwykle sie tam leją jacys brazylijczycy i pelno trupów i krwi jest potem

Vemlekos
17-04-2004, 19:35
kazzo
ja polecam kazzo

limenu
17-04-2004, 20:13
--kazaadron jest fajne, blisko do dwarfów, fajnie sie skiluje i można dwarf shielda sprzedać.
--W ab syf, miasto elfów ale ty krzaczek, tam drzewko, nigdzie ulicy, człowiek nadal czuje się jak w dziczy (i wysokie levele znęcają się na niskich)
--ja jestem w carlin, fajne miasto. Wszędzie blisko, lewo ghstland, prawo walkirie, prwo góra gobliny.

Michal-Michal
17-04-2004, 20:32
Najlepsze jest ab!!!!!

Bo:

Jest duzo polaków i sporo expisk naprzyklad: slimy, elfy gohule, trole :):):)

Vorment
18-04-2004, 00:33
ja tam zawsze ide do venore, nie znam nawet thais i carlin :) pierwsza postacia poszedlem tam bo qmpel tam poszedl, nastepnymi tesh ale teraz robie sobie palka, brakuj3 jakies 760 expa do maina i ide do venore tez :D ale sie przepisuje potem do AB, tam zawolasz "hej kto mi sprzeda bp HMM " i wyskakuje 20 magow "ja, ja ci sprzedam mistrzu" :D a nie "yeah, isell you matherfucker"

maciek5721
06-09-2006, 18:07
Ab deriel to najfejniejsze miasto a na zamku w ab sie super expi :creature: :kat: :creature: :fuck: :glupek: :spam: :topic: :flaga_pl: :wiking: :lucznik: X(

Onionhawk
06-09-2006, 18:54
i po cholere odpowiadasz na pytanie zadane 2 lata temu ? ;/

@ down

j/w

Askaral
06-09-2006, 19:03
Ja polecam Thais poniewaz jest ladne i bardzo duze. W kazdym miescie sa pk wiec gadanie w stylu "thajis smierdzi kupom bo som tam plajer kilerzy" jest po prostu debilne ale zgodze sie z tym ze carlin to miasto noobuw, jest cholernie przeludnione 2/3 ludzi z rooka tam idzie co se patrzylem jak wychodza to zawsze carlin,carlin i carlin...